Muuda fondi suurust
Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:36 pm


Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 2   [ 18 postitust ]
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 3.4 v6 fire manuaal
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 2:20 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 18, 2009 9:30 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Nagu mõnedki kursis on sain ka mina poole suve pealt oma käigukastist jagu, kiskusime sõbraga selle maha, viisime ühe kastispetsi juurde kes siis selle asjanduse lahti kiskus ja teatas ''hea'' uudise, et sisuliselt kõlbab sellega kajakaid loopida, korpuses mõrad, sisu ka ikka väga räbal. Peale seda uurisin kohalikest romulatest, leidsin kokku neid oma 4-5 tükki. Lõpuks kui suutsin õlle kõrvalt selle kastiraha säästa, sõitsin rõõmsalt tallinna poole märteni juurde kes üllatus-üllatus! oli selle kasti pool tundi enne minu kohalejõudmist maha müünud. Uuesti internetis ringi kolades ja samu romulaid mis ennegi läbi helistades selgus, et järsku on kõik oma manuaalkastid laiali lasknud ja meie armsa kodumaa pinnal ei juhtu olema ühtegi konkreetset käimarit. Siit ka küsimus: Kas ehk keegi teab/arvab end teadvat kas neid kaste pandi veel mõnele mudelile alla? Leidsin sellise vahva lehekülje asja uurides: http://www.drivetrain.com/parts_catalog ... l_kit.html
Seda lehte uurides tundub, et pooled maailma autod sellise kastiga ringi vuravad, kas ongi nii, et kisun mõne suvalise astro/mustangi/blazeri alt kasti ja istutan sellele bolt-on firele vahele?
Ehk viitsib keegi mind veidi aidata/harida sel teemal, tahaks enne talve ta ikka liikuma saada, vähemalt niipaljugi, et ta omal jalal/rattal garaaži sõidaks :cry:

_________________
Peab Meeldima!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 5:39 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 19, 2009 2:11 pm
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn/ Lõuna-Eesti
Olen kuulnud küll, et T5 käigukast ka v8 masinatel ja teistel, miskit soovitama ei julge hakata, sest väiksed erinevused võibolla margiti on(nagu ka lingil mainitud) kuid uuri ka thirgen.org-ist seal kindlasti see teema läbi võetud ning kui võimalik saad võrreda kastide kinnitusi/nuute...T5 pidi muidu üsna hea kast olema, imelik et laiali sul lendas :) Kui isu siis võid ka tqhq.ee-s probleemi püstitada, ehk veab ja keegi juba omab kogemusi..

_________________
sinine 3 gen Trans Am Replica


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 11:01 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2009 8:39 pm
Postitusi: 266
Täitsa ikaldus, 2 ühevärvilist 4 gen Firet ja samal ajal kast laiali :D

Aga soovitaks ikka korralikult asi ette võtta - osta uus sisu vmt, mida täpselt vaja, sest ma olen küllaltki kindel, et romula kastiga on varsti sama töö uuesti ees.

_________________
Tulge kiirenduse EMV-le bracketit sõitma - võiduvõimalus suurem kui loteriil! :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 30, 2010 9:24 am 

Liitunud: Esmaspäev Sept 21, 2009 9:26 am
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu
Borg-Warneri T5 peaks jah üks maailma levinuimaid kaste olema.

See headus on suhteline - T5 ei kesta stock 5.7 väänetki, seepärast tehasest 5.7l Fired-Camarod ainult automaadiga tulidki. T5 ikkagi mõeldud natuke väiksematele autodele.

GM-i ja Fordi kastid pidavat erinevad olema - poldiring, millega kast sidurikoja külge istub vist oli teine vms. Ka olid erinevatele autodele paigaldatud kastid erinevate ülekandearvudega.

Huvitav, et V6 vahel kast pilbasteks lasta õnnestus - selle väändele peaks T5 veel suht ilusti kestma. Kui asendajaks leiaks WC T5, ning sellele väike overhaul teha, siis peaks suhteliselt toimiva kasti saama. Muidugi oleks alati võimalus asendada see T5 T56 kastiga -tunduvalt pommikindlam ning lisaks veel 6 käiguline ka. Miinuseks selle saadavus ja hind.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 2:00 am 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 18, 2009 9:30 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Olen selle autoga sõitnud nüüdseks 4 aastat, arvan, et ei ole sellest masinast rohkem vastupidavamat autot, lõpuks pidi hakkama midagi saba andma ju :lol:
See kast oleks vastu pidanud veel vähemalt kolm korda sama kaua kuid asi mu enda lohakuses, paar suve tagasi lasin (jällegi pärnu Ameerika Autos :lol: ) kasti õli vahetada, kuid ''osav'' remondimees suutis punni tagasi keerates korpusesse mõra sisse keerata mille vahelt hakkas õli lekkima.
Selle suve alguses arvasin uuesti, et teeks kastis õlivahetuse enne hooaja algust, õlipunni lahti keerates selgus, et seal ei olnud grammigi õli sees, lähemalt uurides siis see sama mõra oli suuremaks läinud, tihendite vahelt tilkus jne. Nii, et ilma õlita sõitmine tegi talle suuresti haiget :cry:
Teeks hea meelega selle kasti korda uuesti aga see kast ikka liiga ''õhtal'' omadega, remont läheks kasutatud kasti hinnast mitu korda kallimaks ning kuna tegemist suht vastupidavate käimaritega siis ei karda eriti, et mõni kasutatud kast sama saatuse läbi elanud mis minu oma.

_________________
Peab Meeldima!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 31, 2011 9:30 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 18, 2009 9:30 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Nonii, peaksin vist oma käigukasti saagale uue topicu looma, Timm ja tema ''õnn'' vms.
Asjad nüüd lõpuks niikaugel, et käimar sai kokku, jumal teab mis ülekanded seal nüüd on kuna asi valmis põhimõtteliselt 3est käigukastist, miskist chrysleri, ühe maasuri ja minu vanast käimarist. Täna siis garaaži mindud kus see asi igi-ammust aega tagasi sealt alt ära sai kistud, auto kenasti hoovil alles ja kõik nagu tore, paneks kasti alla, loodaks et sõidab jne..AGA kõik poldid-mutrid jne mis sealt seoses kasti mahavõtmisega lahti tuli kruvida on teadmata kohas, see garaaž 2 korda omanikku vahetanud, ruumid sees ringi tehtud jne. Panin need küll kokku, ühte ilusasse valgesse kasti kus mu rattalaagrid ka veel sees aga mida pole on mu k*radi valge kast, keegi ei tea kah mitte miskit, helistasin vanad omanikud läbi, need väidavad, et asjad jäid sinna, keegi aga täpselt ei tea kuhu jne. Küsmusele, et miks keegi neid autosse teiste asjade juurde ei pannud, (auto seisis ju hoovi peal) ei osatud ka loogilist seletust anda (kindlasti teil tekib küsimus miks MINA neid autosse ei pannud, vastan: seal garaažis käisin pidevalt, oli mul üks oma n.ö nurk kus kõik mu asjad olid jne).
Niisiis....kas keegi teab, kuskohast oleks võimalik KÕIK poltide-mutrite jne mõõdud saada mis puudutavad käigukasti ja kõike sinna juurde kuuluvat, et see kuradima asi lõpuks sinna auto alla saaks? On ehk kellelgi mõni remondimanual vms?
oi ma igatsen seda autot juba.... :cry:

_________________
Peab Meeldima!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 7:52 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2009 8:39 pm
Postitusi: 266
Kellel huvi, võib selle auto varuosadeks osta SIIT. Ei ole muud öelda kui kahju :(

_________________
Tulge kiirenduse EMV-le bracketit sõitma - võiduvõimalus suurem kui loteriil! :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 19, 2011 10:10 pm 

Liitunud: Pühapäev Jaan 24, 2010 11:34 pm
Postitusi: 33
miks see auto seal on??? kuidagi korda siis ei andnud teha v,kahjustused pole ju nii suured


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2011 8:13 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2009 8:39 pm
Postitusi: 266
Timm võib ise täpsemalt rääkida, kuid sõideti sisse, tiib, uks puruks, esisild ka viltu. Timm kartis kohe, et ju kindlustus ostab pigem ära, sest taastamine kallim. Tundub, et nii ka läks.

_________________
Tulge kiirenduse EMV-le bracketit sõitma - võiduvõimalus suurem kui loteriil! :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: 3.4 v6 fire/camaro manuaalkast
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 08, 2011 11:35 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 18, 2009 9:30 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Terekest ka Teile kõigile üle....poole aasta :lol:
Et noh...nagu siin teema alguses sai mainitud, et minu õnn on ikka üle prahi värk.
Juhtus siis jah selline kahetsusväärne lugu ja suisa oma kõrvaltänavas, nagu ikka, hommikul oli kiire tööle ja veel kiirem tagasi koju kuna unustasin töö auto võtmed koju :lol: , koju tagasi sõites mõtles üks tädi ühe kortermaja hoovi parklast hakata välja sõitma oma Honda Jazziga ja jumala eest mitte vaadata paremale poole kuskohast mina madallennul tulin :evil: , jõudsin korra pidurit talluda, sain aru, et sellest väga vähe kasu kuna kõik ju ometi teavad, et ühel õigel tagavedulisel usakal ei ole ometi tagapidureid vaja ja nii tallusingi gaasi juurde, mõtlesin, et lipsan vahelt läbi, tädi aga mõtles, et sitta sa lipsad :twisted: ja kähmatas mulle ukseposti sisse, millest mina omakorda põrkusin vastu teispool teeserva pargitud Saab-tüüpi sõiduautot. Õnnetus läks ''õnnelikult'' kuna loogiliselt võttes olen mina igatepidi süüdi, kihutasin (no kiire oli), ei pidurdanud õnnetuse vältimiseks (oleksin siis hoopis mina ju tädile otsa sõitnud ja ise süüdi jäänud) jne jne jne kuid joppas, kargasin autost välja, sõimasin tädil näo täis, et ostku VEEL tugevamad prillid omale kui ta enam autosid ei näe ja nagu lupsti! tädi oligi nõus, et tema on kõiges süüdi ja politseid pole ka vaja (Timmil polnud ülevaatlust ka :twisted: ).
Niisiis vormistasimegi õnnetusjuhtumist paberid ja läksime kindlustusse, kus lasti mul lahkelt valida kus ettevõttes ma tahaks autot remontida ja valisin muidugi kohe pärnus kõige kallima ja kvaliteetsema koha nimega Autostock (mille omanik on kah juhtumisi väga hea tuttav :twisted: ). Läks veidi aega mööda, tulid onud vaatama, ütlesid, et ei ei ei, liiga kulukas, ostame ära. Oli ka tol momendil uus fire silmapiiril aga läksin kindlustusega veidi tülli kuna nad arvasid, et ma ei või muusikat seest välja kiskuda ja oma vastostetud uut akut endale jätta siis koorisid mind rahaga päris korralikult, kandsid kahes osas jne. Sel vahval põhjusel oligi Timmil üks elulahe suvi kaineid autojuhte kasutades, miskiseid siin mainimata autolaadseid asju ostes ja muidu elu nautides :twisted:
Kuid jah, tunnistan, et tegemist oli parima autoga nii vastupidamise, varuosade hinna ja välimuse suhtes mis mul kunagi olnud on, hetkel oman peale firet juba...4ndat autot millest tahan ka varsti lahti saada, no ei ole muud autod minu jaoks :cry:
Loodan, et hooaja avamiseks olen saanud omale uuesti mõne tõsiseltvõetava auto ja saan terve suvi teiega mööda eestimaad ringi kärutada ja muidu uusi ja hullemaid lollusi teha :D
Lisan ka mõned pildid kadunukesest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kuna ta kadus sealt oksjonilt suht kiiresti siis teab keegi ehk mis tast edasi sai? Pole liikumas küll näinud kuskil.


P.S! Keegi hea mode võiks selle teema autode alla tõsta, tegemist siin rohkem autojutu kui tehnilisega :roll:
......to be continued!!!!! :twisted:

_________________
Peab Meeldima!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 2   [ 18 postitust ]
Mine lehele 1, 2  Järgmine


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

phpbb.ee 3.0.5++