Muuda fondi suurust
Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 1:51 am


Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 1   [ 9 postitust ]
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 23, 2009 7:24 pm 

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2009 10:10 pm
Postitusi: 71
Tere

Paljudele fire omanikele sealhulgas ka mulle teeb muret et auto kuumaks aetud mootoriga ei lähe käima. Olin proovinud ka starteri katet, kuid abi sain sellisest vidinast nagu Pinless wiring komplektist starteri vaherelee summitis 30202. Peale seda paar korda kuumalt käivitus ja rohkem pole proovinud kuna auto rohkem ei käivitu.

_________________
305, 88, GTA
355, 88, GTA, ATI P1-sc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 23, 2009 8:24 pm 

Liitunud: Kolmapäev Sept 23, 2009 5:31 pm
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu
Tuulepoiss kirjutas:
Tere

Paljudele fire omanikele sealhulgas ka mulle teeb muret et auto kuumaks aetud mootoriga ei lähe käima. Olin proovinud ka starteri katet, kuid abi sain sellisest vidinast nagu Pinless wiring komplektist starteri vaherelee summitis 30202. Peale seda paar korda kuumalt käivitus ja rohkem pole proovinud kuna auto rohkem ei käivitu.


Kas starter veab käivituskatsel liiga aegalselt või ei tee tõmberelee isegi mitte klõpsu (ei toimu mitte midagi)?


-= mask =-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 8:26 am 

Liitunud: Reede Sept 18, 2009 11:57 am
Postitusi: 18
Minul kunagi sama mure,et kuumalt ei käivitnud,poos kinni.Abi sain starteri remondist,lisaks käisin kõik juhtmed üle, mis starterist laiali läksid ja massijuhtmed sai ka läbi käidud.Siiani on toiminud ilusti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 10:08 am 

Liitunud: Kolmapäev Sept 23, 2009 5:31 pm
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu
jagermeister kirjutas:
Minul kunagi sama mure,et kuumalt ei käivitnud,poos kinni.Abi sain starteri remondist,lisaks käisin kõik juhtmed üle, mis starterist laiali läksid ja massijuhtmed sai ka läbi käidud.Siiani on toiminud ilusti.


Kui vedu on jõuetu, siis on tõesti vajalik jõujuhtmete ülevaatus või starteri remont/vahetus.
Kui aga starteri mootor isegi mitte järgi ei lülitu, siis tasub katsetada starteri tõmbereleele otse akult pingi peale juhtimist. Kui sellisel juhul starter toimetama asub, tasub viga otsida süüteluku - käiguvalitsa(automaat)/siduri(manuaal) lüliti ahelast. Mõõta tuleks pingelangu kummalgi kompnendil sütteluku "start" asendis.

-= mask =-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 8:56 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 19, 2009 2:11 pm
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn/ Lõuna-Eesti
arvan ka, et starteri remont/vahetus. Kes teab mis ajast see seal küljes on. :)

_________________
sinine 3 gen Trans Am Replica


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 9:58 pm 

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2009 10:10 pm
Postitusi: 71
mul oli see probleem miks enam ei käivitunud ,et EMV viimasel etapil kas süüteboks või jagaja läks läbi kuna võtsin 6000 RPM pöörete piiraja süüteboksist välja- ilmselt misgit kärssas läbi. Kui viga leitud ja korda tehtud siis saan starterit edasi testida.

Eelmine aasta sai ka uus starter otsetud ja kuumalt proovitud, samamoodi ei läinud käima. Siis eeldasingi et viga mujal. Nüüd on vana starter peal koos releega- ootab millal saan jälle tesitda.

Seega ka mul uus reduktoriga starter seisab kapis

_________________
305, 88, GTA
355, 88, GTA, ATI P1-sc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 27, 2009 8:17 pm 

Liitunud: Esmaspäev Sept 21, 2009 9:26 am
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu
Kas kellelgi on kogemusi ka nende reduktoriga ministarteritega? Suur starter tarbib ikka suht jubedat käivitusvoolu ning vähegi nõrgema akuga kukub pinge väga alla ning süütamiseks piisavalt tugeva sädeme tekitamine on probleemiks.

Suhteliselt tihti on süüdlaseks ka torukolled - starter on kolledele liiga lähedal ning saab kuuma, see on ka üks põhjusi, mispärast mõtlen väikese starteri peale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 03, 2009 7:16 pm 

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2009 10:10 pm
Postitusi: 71
Starter millest mina siiamaani olen rääkinud ongi nö chevi "väike " starter. Et oleks kolledega mingigi vahe vahel oli se juba autot ostes külge kruvitud. Käivituse hetkel on pinge 11.6 V mis kukub u 2-3 sek starteri käiamisega kuskil 10 v peale peale mida auto ka tavaliselt käima läheb. Mõnikord kui pole autot ammu käivitanud siis võtit pöörates kiilub appendiks (oli vist õige termin) kinni ja starter jääbki tööle seniks kuni mass välja võtta. Paar koputust haamriga poole meetrise met toru abil kinnikiilunud koha pihta ja töötab jälle nagu uus. Seda nippi on mul sel aastal 2 korda teinud. Aku on mul 60-70 ampertunni kandis. Sellised kogemused.

Teisel GTAl on mul peal suur tavaline uus starter. Sellega pole alates 2005 aastast mingit teemat olnud. Mootoriruumis ka kõik stock.

_________________
305, 88, GTA
355, 88, GTA, ATI P1-sc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: V: Firebird ei käivitu kuuma mootoriga.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 04, 2009 6:01 pm 

Liitunud: Esmaspäev Sept 21, 2009 7:57 am
Postitusi: 18
Tuulepoiss kirjutas:
Tere

Paljudele fire omanikele sealhulgas ka mulle teeb muret et auto kuumaks aetud mootoriga ei lähe käima. Olin proovinud ka starteri katet, kuid abi sain sellisest vidinast nagu Pinless wiring komplektist starteri vaherelee summitis 30202. Peale seda paar korda kuumalt käivitus ja rohkem pole proovinud kuna auto rohkem ei käivitu.


Tegemist on ühe äraütlemata hea asjaga.
Samas piisas meil Powermaster XS starterist. Starteri vahereleed polegi vaja läinud siiamaani.
http://v8tvshow.com/content/view/467/78/ (osaliselt antud teemaga seotud)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 1   [ 9 postitust ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

phpbb.ee 3.0.5++