Muuda fondi suurust
Tänane kuupäev Teisipäev Mär 19, 2024 5:11 am


Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 1   [ 5 postitust ]
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kolin sõites
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 9:25 am 

Liitunud: Esmaspäev Sept 21, 2009 9:26 am
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu
Ebatasasel teel vaikselt kulgedes on algusest peale närvidele käinud plekikolin, mille asukohta ei ole senimaani suutnud tuvastada. Tundub tulevat kusagilt kapoti alt või eestpoolt põhja alt. Alguses jäi mulje, et kolin tuleb väljalaskekollektorite varjeplekkidest, torukolled asemel, ikka koliseb. Igasugu summuti kaitseplekid jms. on üle kontrollitud, need on kinni. Tundub, et peale minu oma päris paljud 3. gene autod seda kolinat ka evivad, olen teisigi kuulnud munakiviteel niimoodi metalse tärinaga mööda kulgemas. Ehk on aga keegi avastanud ka kolina põhjuse ning on lahkesti nõus seda teavet jagama.

Teine häda - kuidas teada saada, kas kardaan on balansist väljas - kiirendades ja pidurdades on autol sees õrn vibra, kipun kahtlustama miskipärast just kardaani. Rehvirõhud on paigas ning rattad said just värskelt üle tasakaalustatud, vibra ära ei kadunud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kolin sõites
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 2:35 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 19, 2009 2:11 pm
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn/ Lõuna-Eesti
See plekikolin tuleb tõenäoliselt pidurisupporti juurest. Seal mingi plekitükk, mis peaks vedruga kuidagi kinni olema, kuid see ilmselt ära tulnud või väsinud vms...endal klõbistab samamoodi, kuid niipalju pole veel seganud, et midagi ette võtta.

Kas ühtlase kiirusega ei vibreeri? Ise nagu kahtlustaks midagi muud, kui kardaani. Vbl mõni targem, kes sellega on kokku puutunud oskab seletada, kuid mina isiklikult ei mõista, kuidas kardaan saab tasakaalust välja minna, ilma selge mehaanilise vigastuseta. Muidugi kui sul kardaan on saanud vigastada(maha kukkunud või mingit muud moodi) siis on ehk võimalik, kuid arvaks et siis vibreeriks koguaeg. Kas vibra on läbi kere või vibreerib rool? Pidurdades vibreerivale roolile viitavad esipidurikettad ning läbi kere vibrale ehk mingid puksid. Vbl näiteks käigukasti kinnituse kummi puks(transmission mount)?

_________________
sinine 3 gen Trans Am Replica


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kolin sõites
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 8:21 am 

Liitunud: Esmaspäev Sept 21, 2009 9:26 am
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu
Käigukastipadi sai just paari nädala eest uus, vana oli pleki küljest eraldunud. Kerge vibra on just nii kiirendamisel kui pidurdamisel ning on see olnud tegelikult algusest peale. Ühtlasel liikumisel vibrat pole. Tunda on läbi kere, rool püsib peos ilusti.

Piduriketaste kaitseplekki mõtled? Või millist plekki konkreetselt. Kaitseplekk ise on küll ilusti kinni kruvitud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kolin sõites
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 10:28 pm 

Liitunud: Reede Sept 18, 2009 10:05 am
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Rääkides vibrast - mul oli väga huvitav kogemus alles hiljuti enda autoga esimesi tiire tehes. Alates 40 kmh tekkis tugev vibra autosse (nii et kohe raputas autot). Olin kindel, et rehvid ilmselt balansist väljas. Aga tasakaalustades selgus, et veljed täiesti sirged kuid rehvid lihtsalt viskavad - mustrit oli kõigil 4 rehvil küllaga. Otsisin siis teised rehvid ja auto sõidab nüüd nii nagu peab! Ei tea kas auto pikalt USAs seisnud või kuidas aga sellist kogemust pole veel ennem olnud loperguseks vajunud/kulunud?! rehvidega. Need kõverad rehvid pandi mul kusjuures ka balanssi algul (1 ratas tahtis 110g raskust :shock: ), aga kasu sellest polnud. Äkki Sul ka sarnane probleem? Või on rehvid värsked?

_________________
ex:1992 Trans Am Convertible/1982 Firebird/1992 Firebird Convertible/1998 Trans Am/1991 Firebird


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kolin sõites
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 10:47 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 19, 2009 2:11 pm
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn/ Lõuna-Eesti
Kui ma nüüd hoolsamalt oma mälu pingutan, siis tuleb ette, et seda kolinat võisid ka klotsid teha... pidurdades väikse hooga aken lahti, on alati kuulda metalne kõlks..klotse peaks mingi vedru hoidma ja ju see äkki ära tulnud...minul vähemalt on, ja kolisevad klotsid küll.....Ei teagi, miks ma neid "plekiga" samastasin :oops: küllap hakkab öine vahetus mõtlemisele :roll: Igatahes olen ma kindel, et see kolks tuleb pidurite juurest : ;)

Igaksjuhuks võiksid teha siukse testi- kui kohapeal vaikselt hakkad gaasi andma, siis kas mingitel pööretel tuleb sama vibra? test peaks siis näitama kas vibra tuleb mootorist või siis mujalt...vähemalt saad rahu, et mootoris pole :)

_________________
sinine 3 gen Trans Am Replica


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 1   [ 5 postitust ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

phpbb.ee 3.0.5++