Muuda fondi suurust
Tänane kuupäev Teisipäev Mär 19, 2024 5:22 am


Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 1   [ 4 postitust ]
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: soe mootor puterdab
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 12, 2010 4:54 pm 

Liitunud: Kolmapäev Sept 23, 2009 5:31 pm
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu
Tere,

teemaks 305CID TBI 1989.
Viimasel ajal süvenenud, aga siiski siiani kaootiline viga on sooja mootoriga hirmus puterdamine-aevastamine. Vähese gaasiga saab sõita, aga rohkem tallates jääb hing kinni. WinALDL midagi tarka ei ütle, kõik andurid töötavad kenasti, veakoode pole. Külm mootor käitub samuti igati eeskujulikult.

Viga tasuks minu loogika kohaselt otsida süütesüsteemist, aga ehk on kellelegi kokkupuudet, kas antud mootoril on tüüpilisemad probleemid süütepooli või jagajaga? Süütejuhtmed jätaks ka hetkel kõrvale, sest nende vead avalduksid külmalt rohkem ja mitte nii kaootiliselt.
Testriga mõõtes on on süütepool muidu korras, aga see tihtipeale ei oma tähtust (ütlevad kogemused).

Indrek


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: soe mootor puterdab
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 21, 2010 1:21 am 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2009 8:39 pm
Postitusi: 266
Kas Sa oled täiesti kindel, et andurid on kõik ok? Lihtsalt tuli pähe, et sellised sümptomid võiksid vabalt tekkida siis kui mingi andur aegajalt vigaseid andmeid edastab. Andur peksab segast, andmed aju tabelist vmt, anduri andmed õiged, kõik jälle ok...lihtsalt mõtted, ei tea sedagi, kui palju Su autot üldse elektroonika juhib jmt. :)

_________________
Tulge kiirenduse EMV-le bracketit sõitma - võiduvõimalus suurem kui loteriil! :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: soe mootor puterdab
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 21, 2010 11:34 am 

Liitunud: Kolmapäev Sept 23, 2009 5:31 pm
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu
ZGI kirjutas:
Kas Sa oled täiesti kindel, et andurid on kõik ok? Lihtsalt tuli pähe, et sellised sümptomid võiksid vabalt tekkida siis kui mingi andur aegajalt vigaseid andmeid edastab. Andur peksab segast, andmed aju tabelist vmt, anduri andmed õiged, kõik jälle ok...lihtsalt mõtted, ei tea sedagi, kui palju Su autot üldse elektroonika juhib jmt. :)


Olen kindel jah, olen puterdamise ajal läpakas kõrvalinstmel WinALDL jooksmas ringi sõitnud. Isegi BLM tabel ei kaldu kuigivõrd normist kõrvale. Igasugu lipukesed on nii kui peab, veateateid samuti pole, vajalike andurite (TPS,MAP,Temp) andmed loogilised. Mootor töötab kenasti closed loop rezhiimis (lambda reguleerib).
Vea ilmnemine on väga kaootiline (külmalt mitte kunagi ning soojalt ka mitte iga kord), seepärast olengi siiani nõutuks jäänud.


-= mask =-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: soe mootor puterdab
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 7:03 pm 
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 19, 2009 2:11 pm
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn/ Lõuna-Eesti
Pole eriti anduritega kokku puutund, kuid ehk on asi näiteks õhufiltris või küttefiltris? Või saab kuskilt lisaõhku..mõra plast korpuses või annab mõni tihend läbi...vbl siis peale andureid vms....minu 2.8 tujud olenesid just sellistest asjadest, kuigi ega ma neid andureid ka ei viitsinud kontrollida :)

_________________
sinine 3 gen Trans Am Replica


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teemaPostita vastus Leht 1 koguhulgast 1   [ 4 postitust ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

phpbb.ee 3.0.5++